Letovisko Antalya

        Město Antalya je především v letních měsících oblíbená turistická destinace, ležící na středomořském pobřeží na jihozápadě Turecka.Pláž v letovisku Antalya Přesná poloha Antalye je jiho-západní Anatolie, přibližně 546 km od Ankary. Město je obklopené na třech stranách horami pohoří Taurus a na zbývající čtvrté straně se nachází pláže a moře. V roce 2011 bylo město Antalya jedním z nejnavštěvovanějších měst ve světě, co se týče počtu mezinárodních příjezdů a je také největším a zároveň také dlouhodobě nejnavštěvovanějším letoviskem v Turecku.

Město Antalya s původním názvěm "Attalia" bylo založeno králem Attalosem II kolem roku 150 před naším letopočtem a mělo sloužit jako námořní základna pro jeho silné loďstvo.Pohled na letovisko Antalya Město rostlo a prosperovalo v období starověké říše Římské. V období Byzantské říše bylo město Antalya jejím hlavním městem. Oblast kolem města je chráněna před severními větry díky pohoří Taurus. Město Antalya má středomořské klima s horkými a suchými léty a mírnými zimami. Přibližně 300 dní v roce je v této oblasti jasno, teplota moře se pohybuje mezi 15°C v zimě a 28°C v létě. Teplota vzduchu dosahuje až 45°C v létě a až -4°C v zimních měsících.

Část města zvaná Kaleici, s úzkými dlážděnými uličkami historické éry osmanské domů, je staré centrum Antalye. K starověkým památkám města patří například městské hradby, Hadrianova brána (také známá jako Triple Gate), Clock Tower, mešity İskele, Kesik Minare a Tekeli Mehmet Pasa a přístav Yat Limanı.Hadrianova brána v městě Antalya Díky nespočtu krásných hotelů, barů, klubů, restaurací, obchodů a stálému udržování historického charakteru města, vyhrála Antalye turistickou cenu Golden Apple Tourism. Náměstí Cumhuriyet je hlavní náměstí města a každoročně slouží k umístění dočasných výstav pod širým nebem, nebo pro pořádání různých představení. Město také nabízí místa se stopami historické architektury a kultury. Mezinárodní luxusní hotely v Antalyi jsou situované podél pobřeží Konyaalti a pláže Lara.

Mapa: Mapa města Antalya a okolí
Webkamery: Webkamera 1
Aktuální předpověď počasí: Předpověď aktuálního počasí Antalya
Dlouhodobá předpověď počasí: Dlouhodobá předpověď počasí Antalya
more see this here

Objevte krásy Turecka - dovolená levně