Letovisko Kemer

        Kemer je přímořské letovisko, které leží na pobřeží Středozemního moře v Turecku, 40 km západně od města Antalya na Turecké riviéře. Oblast kolem města Kemer je záliv, který je obklopený pohořím Taurus.Pláž a přístav v letovisku Kemer Na pobřeží převládá typické středomořské teplé a suché počasí a teplé moře. Až do roku 1980 bylo město i jeho okolí velmi klidná část Turecka. Do roku 1960 neexistovalo žádné silniční spojení s městem a město bylo přístupné pouze lodní dopravou. Po postavení silničního spojení s městem následovaly velké investice do infrastruktury a v dnešní době město Kemer a pobřežní vesnice v okolí hrají velmi důležitou roli v cestovním ruchu celého Turecka.

Jednou z hlavních atrakcí Kemeru jsou jeho přírodní krásy spolu s čistým a teplým mořem.Pohled na letovisko Kemer Břeh od oblasti Beldibi k oblasti Tekirova se skládá z nedotčených pláží různých velikostí, umístěných v zátokách. Většinou jsou tyto pláže ale spíše kamenité, než písčité. Díky dobré infrastruktuře a službám na vysoké úrovni má Kemer velký podíl na celkové kapacitě hotelových lůžek pro turisty v celém regionu Antalya. Pro turisty mířící do Turecka město Kemer nabízí příjemnou a klidnou dovolenou u pobřeží, s mezinárodně uznávanou pověstí. Velké množství návštěvníků této oblasti pochází z Německa, Nizozemska a v posledních letech také z Ruska. Mnoho návštěvníků přijede do Kemeru za levnou dovolenou all-inclusive, ale turistika je stále pilířem místní ekonomiky. Do města míří každoročně takové množství návštěvníků, že většina obchodů v Kemeru jsou zaměřené na prodej suvenýrů a samozřejmostí je přijímání plateb v eurech i v tureckých lirách.

Přístav ve městě Kemer nabízí kapacitu pro 320 lodí a slouží jako významné zimoviště pro jachtaře z většiny Evropy. Zajímavá místa v Kemeru a okolí jsou například Göynük kaňon, starověká města Olympos a Phaselis a UC Adalar (tři ostrovy) - oblíbené místo mezi potápěči a i díky tomu se zde dá užít výjimečná dovolená v Turecku. Ve městě Kemer a okolí se pořádá také každoročně spousta akcí, jako například umělecké výstavy, jachtařské závody, WRC (rally závody), mistrovství Turecka v motocrossu, městský karneval a letní koncerty na pobřeží.

Mapa: Mapa města Kemer a okolí
Aktuální předpověď počasí: Předpověď aktuálního počasí Kemer
Dlouhodobá předpověď počasí: Dlouhodobá předpověď počasí Kemer

Objevte krásy Turecka - dovolená levně